پیام‌رسان خارجی تلگرام مدت‌ها بود بدون رعایت هیچ ضابطه‌ و قانون مشخص در کشور ما فعالیت می‌کرد. فعالیت بی‌ضابطه این پیام‌رسان موجب بروز مشکلات فراوانی در کشور شده است. به همین دلیل از مدت‌ها قبل مسئولان کشور به دنبال راه‌حلی برای این معضل بودند. ساعاتی قبل با صدور دستور قضایی، پایان کار تلگرام در ایران اعلام شد؛ دادستانی تهران اعلام کرد بر اساس حکم قضایی صادر شده کلیه ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت کشور مکلفند نسبت به اعمال مسدودسازی کامل وب‌سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام اقدام نمایند.

 

بنا بر اعلام دادستانی تهران اعمال مسدودسازی تلگرام باید به نحوی اجرا شود که محتوای شبکه مذکور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشکن و نظایر آن) در کشور قابل دسترس نباشد. لذا خیال استفاده از فیلتر شکن برای دسترسی به تلگرام یک خیال واهی است. در حقیقت با استفاده از هیچ یک از هیچ فیلترشکن‌ها نمی‌توان به این شبکه به ظاهر پیام‌رسان دسترسی پیدا کرد.

البته طبق اعلام پلیس فتا، چندی پیش آمار استفاده کنندگان کاربران ایرانی از VPN را حدود 30 درصد بوده است، از این رو ما در مقاله استفاده از فیلترشکن چه خطراتی دارد؟ گوشه ای از خطرات استفاده از فیلترشکن ها را توضیح داده ایم که از شما دعوت می کنیم حتما آن را بخوانید.

آخرین مقالات منتشر شده (دسترسی راحت تر: منوی پیشخوان > فهرست مقالات و اطلاعیه های ترشیز وب)

آموزش های تخصصی
آموزش های کاربران
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green_Sea Blue Green Purple

Body

Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction