وبسایت ها، علاوه بر دسته بندی به دو دسته کلی ایستا و پویا (مقاله انواع وبسایت از نظر ساختار طراحی را بخوانید)، ازنظر کاربرد نیز تقسیم بندی می شوند که به قرار زیر است:

 1. وبسایت شخصی
 2. وبسایت شرکتی
 3. وبسایت فروشگاهی
 4. وبسایت خبری
 5. وبسایت املاک و خودرو
 6. وبسایت خدماتی
 7. وبسایت آموزشی
 8. وبسایت آموزشگاهی (متفاوت با وبسایت آموزشی)
 9. وبسایت آگهی و نیازمندی
 10. وبسایت رزرواسیون
 11. وبسایت دانلود
 12. وبسایت اشتراک گذاری
 13. وبسایت گالری
 14. وبسایت انجمن (تالار گفت و گو)

اکنون به تشریح هریک از موارد فوق میپردازیم(برای آشنایی با نحوه کسب درآمد از هر نوع از این وبسایت ها، مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید):

 1. وبسایت های شخصی: با هدف معرفی فعالیت ها و آثار شخص یا گروه خاص؛ مانند: عکاس‎ها، هنرمندان، نویسندگان و تمامی افراد یا گروه‎هایی که تمایل به معرفی حرفۀ خود در دنیای وب را دارند ایجاد می شوند.
  آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چرا شما دنبال کار (شغل) برود؟! بگذارید شغل به دنبال شما بیاید . . . آیا دقت کرده اید که دیگر استفاده از مواردی نظیر روزنامه برای جذب نیروی کار، به تاریخ پیوسته است (ویا در حال پیوستن به تاریخ است)؟ آیا دقت کرده اید که شرکت های بزرگ نشانی رایانامه (ایمیل) خود را که یکی از ابزار های مهم ارتباطی آنهاست، از کمپانی هایی مانند گوگل و یاهو دریافت نکرده اند و رایانامه ای با نام (پسوند) خودشان دارند(مانند این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید). از دید بسیاری از افراد و تجارت ها شما زمانی یک فرد حرفه ای و متمایز شناخته میشوید که بجای استفاده از رایانامه (ایمیل) های عمومی مانند یاهو و جیمیل، رایانامه انحصاری و مختص خود داشته باشید.علاوه بر این زمانیکه با جست و جوی نام شما در اینترنت، در اولین نتایج جست و جو، وبسایتی رزومه پرافتخار شما را بصورت آنلاین نشان دهد حس رضایت و اعتماد عجیبی در جست و جو کننده  (که می تواند شرکتی که قصد استخدام شما بعنوان نیروی کار دارد) ایجاد کند؛ این وبسایت، این وبسایت میتواند وبسایت شخصی شما باشد(لطفا این نکته را درنظر داشته باشید که به هیچ عنوان و هیچوقت، داشتن صفحه شخصی در شبکه های اجتماعی به اندازه داشتن یک وبسایت مهم نیست).

 2. وبسایت های شرکتی: با شنیدن کلمه «شرکت»، حس رسمی بودن، در شنونده برانگیخته می شود. هرجند خود دارا بودن شرکت ثبت شده رسمی، تا حدودی حس اعتماد را در مشتری ایجاد می کند، اما در دنیای امروز که فناوری اطلاعات در تقریبا تمام عرصه ها خودنمایی می کند، می توان گفت داشتن یک وبسایت حرفه ای برای هرشرکتی اهمتی هم تراز با نون و آب دارد! وبسایت شرکت شما که بدست متخصصان ترشیز وب طراحی شده باشد و معرفی خدمات شما در آن انجام شود، تخصصی (حرفه ای) بودن شما و گستردگی کارتان را بر ذهن مشتریانتان القا خواهدکرد(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).

 3. وبسایت های فروشگاهی: همانطور که در دنیای فیزیکی فروشگاه (یا مغازه) تعداد بیشتری نسبت به سایر مشاغل دارد، پس از ایجاد فن آوری طراحی وبسایت، فروشگاه اینترنتی بیشترین آمار طراحی را به خود اختصاص داده است. امروزه فروشگاه های اینترنتی سهم زیادی از پرداخت ها و نقل و انتقالات اینترنتی (وجه) را در اختیار دارند. لحظه ای به این فکر کنید که بدون هیچگونه هزنیه اجاره بها و . . . در کنار هرنفر از اقشار مختلف جامعه(در گوشی متصل به اینترنت هرنفر)، یک شعبه 24 ساعته از فروشگاه خود ایجادکنید . . . این چند ده میلیون شعبه ای که بدون حقوق پرسنل و سایر هزینه ها برای شما فعال است، چه سود عضویمی برایتان در پی خواهدداشت؟
  فروشگاههای اینترنتی متعددی را (چه در کشور خودمان و چه در سطح جهانی) می توان مثال زد که آمار فروش بالایشان، مدیران آنها (مقاله به چه کسی وبمستر می گویند؟ را مطالعه نمایید) را نیازمند چندین پارو برای جمع آوری پول هایشان کرده است. تا حالا به این نکته فکر کرده اید که چرا شما یکی از این مدیران نباشید؟ (مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید)

 4. وبسایت های خبری: بدون شک شما تاکنون برای اطلاع از آخرین خبرها، در سایت های خبری گشت و گذار کرده اید. قشر تحصیل کرده جامعه که بخش قابل توجهی از جامعه را به خود اختصاص داده اند، هیچگاه بازدید از وبسایت های خبری را فراموش نمی کنند. چراکه وبسایت های خبری خوب، بصورت دائم بروز شده و حدیدترین اخبار را در اختیار کاربران می گذارند. کاری که تلویزیون و سایر رسانه ها قادر به انجام آن نیستند(اخبار تلویزیون فقط در ساعات خاصی پخش می شود حال آنکه وبسایت خبری 24 ساعته فعال است).
  اگر امکان اینکه دائما سایت خود را بروز کنید برای شما وجود ندارد، نگران نباشید، سیستمی برای شما پیاده سازی می کنیم که بصورت لحظه ای، اخبار را از سایت های دیگر دریافت و در سایت خبری مشا نمایش دهد. کاربران زیاد وبسایت های خبری، درآمد زیاد آن را سبب می شوند. از همین الآن با سفارش طراحی وبسایت خبری به ما، خود را در درآمد بالای این وبسایت ها شریک کنید(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).

 5. وبسایت های املاک و خودرو: باید قبول کنیم که دیگر جست و جو به روش های سنتی درحال کنارزده شدن توسط روش های جدید می باشند. پیدا کردن خودرو، خانه، زمین و . . . از طریق جست و جو در اینترنت یکی از مواردی است که در اثر مشکلات رفت و آمد در شهر (همچون ترافیک سنگین) و کم حوصلگی حاصل از زندگی مدرن، بسیار مرسوم شده است. تعدد وبسایت های املاک و خودرو، خود دلیلی بر این مدعاست. بسیار از افراد ترجیح می دهند (برای هر کاری و ازجمله خرید و فروش ملک یا خودرو) بجای اینکه در داخل شهر از این خیابان به آن خیابان بروند، قبل از اینکه از خانه خارج شوند، موارد مورد نیاز خود را در اینترنت جست و جو کرده و پس از پیدا کردن بهترین گزینه، مستقیما به سمت آن بروند(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).

 6. وبسایت های خدماتی: خوشبختانه اینترنت کار جست و جو را بسیار راحت کرده است. کافی است در اینترنت بگردید تا وبسایت های خدماتی متعدد را مشاهده کنید. ارائه خدمات آنلاین مورد توجه و استقبال خیل عظمی از افراد است(چه کسانی که به دنبال هدات هستند و چه کسانی که میتوانند خدمت یا خدماتی را ارائه نمایند). اگر شما نیز می توانید خدمتی به سایرین ارائه نمایید، هم اکنون سایت(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).

 7. وبسایت های آموزشی: به هر موضوعی علاقه دارید، در اینترنت عبارت «آموزش . . . » که . . . همان موضوع مورد علاقه شماست را جست و جو کنید. محتوای وبسایت آوزشی شا نیز همانند وبسایت هایی که بعنوان نتیجه به شما نشان داده شده اند میباشد، شامل چند مقاله آموزشی در حوزه های مختلف و یا یک حوزه خاص و البته تبلیغات بسیار زیاد درج شده در وبسایتتان که درآمد هنگفت شما را رقم می زند (مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).

 8. وبسایت های آموزشگاهی (متفاوت با وبسایت آموزشی): کدام موسسه آموزشی را میشناسید که بزرگ و مهم باشد اما وبسایتی نداشته باشد؟ کدامیک از دانشگاه های کشور هستند که وبسایتی ندارند؟ . . . پاسخ این سوالات صرفا کلمه «هیچکدام» است. امروزه آموزش آنلاین به دلیل اهمیت دسترسی به آموزش و محتوای آموزشی در هرزمان و مکان یکی از مهمترین مسائل تبدیل شده است و این امر باعث شده حتی افراد معمولی با ایجاد یک وبسایت آموزشگاهی و برگزاری دوره های آموزشی آنلاین درآمدزایی خوبی داشته باشند. از این مهمتر آنکه بسیار از موسسات آموزشی رقابت بر سر فعالیت در فضای مجازی را مهمتر از سایر موارد می دانند و برای آن تلاش میکنند. تفاوت وبسایت آموزشگاهی با وبسایت آموزشی در این است که در وبسایت آموزشی، سیستم هایی نظیر آموزش آنلاین، تعریف دوره های آموزشی و شهریه آنها و . . . وجود ندارد و صرفا مطالب آموزشی عمومی در آنها درج می شود(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).

 9. وبسایت های آگهی و نیازمندی: شاید با رشد روزافزون این نوع وبسایت ها، نیازی به تعریف و توضیح آنها نباشد. اما بصورت خلاصه به توضیح می پردازیم: در این نوع وبسایت ها، مدیر وبسایت (مقاله به چه کسی وبمستر می گویند؟ را مطالعه نمایید) جایگاه های مشخصی از قالب وبسایت خود را بمنظور درج تبلیغات در اختیار کاربران قرار می دهند و کاربران بسته به جایگاه انتخابی خود مبلغی را جهت کرایه آن و درج تبلیغات خود بصورت آنلاین پرداخت می کنند. تعریف قیمت مربوط به کرایه هر جایگاه از مواردی است که مدیر وبسایت با توجه به ویژگی های جایگاه تعیین می کند(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).
 10. وبسایت های رزرواسیون: هتل ها و مراکز پزشکی را می توان بعنوان دو کاربرد پررنگ تر این نوع وبسایت ها برشمرد. بعنوان مثال(کاربرد سایت رزرواسیون برای) هتل داران که میتوانند فهرست اتاق ها و امکانات خود را در وبسایت قرار دهند و (بجای پرداخت حقوق به کارمندانی که وظیفه رزرو اتاق برای مشتریان را برعهده دارند) از وبسایت بعنوان یک کارمند شبانه روزی رایگان بهره مند شده و با دریافت پیش پرداخت از مسافران بصورت آنلاین اتاق ها را برای مسافرینی که قصد اقامت در هتل آنها را دارند رزرو نمایند. رزرو وقت برای پزشکان هم که دیگر مشخص است. رزرو بلیط همایشها، از جمله کاربردهای دیگر این نوع وبسایت هاست(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).
 11. وبسایت های دانلود: در اینترنت عبارت «دانلود نرم افزار» یا «دانلود فیلم» یا «دانلود آهنگ»  را جست و جو کنید و نتیجه را ببینید. این وبسایت ها درصورت رعایت نکات و شرایط، بعنوان یکی از پرسودترین و درآمدزاترین وبسایت ها بشمار میروند(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید). کافی است با مراجعه به آنها تعداد تبلیغات درج شده را بشمارید و در تعرفه درج تبلیغاتی که مدیر آن سایت ها تعیین کرده است ضرب کنید. در این وبسایت ها، کار مدیر، قرار دادن فایل های مختلف برای دانلود رایگان می باشد و مین کار درآمد هنگفتی را برای آنه به دنبال دارد.

 12. وبسایت های اشتراک گذاری: در این گونه وبسایت ها، کاربران فایلهای مختلف خود را به اشتراک می گذارند. این فایل های میتواند صوت، فیبم یا هرچیز دیگری باشد(جهت آشنایی با نحوه درآمدازیی سایت های اشتراک گذاری مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید).
 13. وبسایت های گالری: این وبسایت ها بیشتر برای هنرمندان کاربرد دارد که در آن بجای صرف هزینه های گزاف تبلیغات و برجسته سازی نمایشگاه های (فیزیکی) دوره ای خود با استفاده از گالری های تحت وب پیشرفته بسیار بهتر و زیباتر و جذاب تر (از نمایشگاههای فیزیکی) اقدام به برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات خود نموده و از این طریق هزینه ای که ضمن صرفه جویی در هزینه، با مشتریان و مخاطبان خود بصورت ارتباطی دائمی را برقرار میکنند. لازم به ذکر است امروزه بسیاری از هنرمندان با فعالیت در فضای مجازی شهرت (و در نتیجه درآمد) بسیار زیادی کسب کرده اند.(مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید)
 14. وبسایت های انجمن (تالار گفت و گو): کافی است عبارت «تالار گفت و گو» و یا «انجمن» را در موتورهای جست و جو نظیر گوگل، جست و جو کنید تا با کاربرد و ویژگیهای آنها آشنا شوید.هدف از ایجاد اینگونه وبسایت ها، بیشتر پرسش و پاسخ است. کاربرانی که سوالی دارند، می پرسند و کاربرانی که جواب سئال را می دانند، پاسخ می دهند(برای آشنایی با شیوه کسب درآمد از انجمن ها مقاله روش های درآمدزایی از وبسایت، را مطالعه نمایید)

 

لازم به ذکر است که هریک از موارد فوق، خود دارای انواع مختلفی بوده و به چند بخش تقسیم می شوند که می توانید جهت اطلاع از آنها از طریق بخش مشاوره تخصصی، با کارشناسان ما در تماس باشید تا بهترین گزینه ای که مناسب شماست را برایتان طراحی کنیم.

آخرین مقالات منتشر شده (دسترسی راحت تر: منوی پیشخوان > فهرست مقالات و اطلاعیه های ترشیز وب)

آموزش های تخصصی
آموزش های کاربران
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green_Sea Blue Green Purple

Body

Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction