در قسمت قبل از مقالات مربوط به معرفی کاشمر، 3 مورد دیگر از جاذبه های گردشگری دارالمؤمنین خراسان، بعنوان دومین شهر زیارتی-گردشگری خراسان بازمعرفی شدند؛ باز هم تأکید می کنیم که معرفی جاهای دیدنی کاشمر به همین جا ختم نمیشود و چندین مقاله دیگر از مقالات ترشیز وب را به خود اختصاص خواهدداد (در قسمت های بعدی دیگه یادآوری نمی کنیم ولی خودتون یادتون باشه). همچنین، علت استفاده از عبارت «بازمعرفی» در خطوط فوق این است که جاذبه های گردشگری کاشمر به اندازه کافی مشهور و شناخته شده هستند که نیاز به معرفی آنها نباشد. با ما در ادامه مطلب همراه باشید . . .

  • مقبره افتخارالتجار: این بنا مدفن یکی از بازرگانان و متولیان کاشمر در اواخر دوره قاجار بوده است. بنای مقبره وی اجری و نمای بیرونی و داخلی ان فاقد هرگونه تزئین معماری است .بر روی بنا گنبدی کم خیز قرار گرفته است. طرح و نقشه ارامگاه چلیپایی و قسمت جنوب ان دو طبقه باسقفی بسیار کوتاه است. این اثر با کاربری آرامگاهی مربوط به دوره قاجار میباشد که در تاریخ 05 تیر 1384 به شماره 11928 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
  • خانه دانش: این بنا یکی از اماکن تاریخی شهرستان کاشمر می باشد، که متعلق به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره بعد از آن می باشد. این اثر در حاشیه میدان امام علی(ع) واقع شده است که دور تا دور ساختمان با آجرهای قدیمی مفروش است وجود آب انبار، حوض خانه ، بادگیر و... از مشخصات و ویژگی های بارز بنا می باشد. بنا در دو طبقه ساخته شده که در حال حاضر نمایندگی میراث فرهنگی در آن واقع شده است.. طرح محتوایی موزه آن از سوی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی در دست اقدام می باشد این اثر در تاریخ 6 بهمن 1388 به شماره 28209 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
  •  تپه جن: محوطه باستانی تپه جن در فاصله یک کیلومتری شهرستان کاشمر (حاشیه بزرگراه شهید مدرس)، روبروی بهشت بقیع واقع شده که مربوط به هزاره یکم قبل از میلاد می باشد این اثر در تاریخ 22 مرداد 1384 به شماره 13305 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

آخرین مقالات منتشر شده (دسترسی راحت تر: منوی پیشخوان > فهرست مقالات و اطلاعیه های ترشیز وب)

آموزش های تخصصی
آموزش های کاربران
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green_Sea Blue Green Purple

Body

Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction