در قسمت سوم از سری مقالات معرفی جاذبه های گردشگری کاشمر، 3 مورد دیگر از جاذبه های گردشگری چهارمین شهر زیارتی کشور، یعنی کاشمر، بازمعرفی شدند. در این قسمت هم 3 مورد دیگر را معرفی خواهیم کرد. جاذبه های تاریخی ذکر شده در این بخش همگی قلعه می باشند.

یادآوری می کنیم که جاذبه های گردشگری دارالمؤمنین (شهرستان کاشمر)، بعنوان دومین شهر زیارتی-گردشگری خراسان، به همین جا ختم نمیشود و چندین مقاله دیگر از مقالات ترشیز وب را به خود اختصاص خواهدداد. همچنین، علت استفاده از عبارت «بازمعرفی» در خطوط فوق این است که جاذبه های گردشگری کاشمر به اندازه کافی مشهور و شناخته شده هستند که نیاز به معرفی آنها نباشد.

قبل از شروع مطلب، لازم می دانیم از شما عزیزان بابت تأخیر ایجاد شده در ارائه مطالب این بخش (یعنی مطالب مربوط به بازمعرفی کاشمر) که به دلیل رسیدگی به امور برگزاری دوره های آموزشی و نیز تعدد سفارشات سفارشات طراحی وب دریافتی رخ داد، پوزش بطلبیم و این نکته را ذکر کنیم که به دلایل مذکور از این پس، احتمالا، مقالات این بخش در فاصله های زمانی طولانی تری منتشر خواهندشد.

  • قلعه زنده جان: این قلعه در روستای زنده جان از توابع دهستان پائین ولایت و در فاصله 5 کیلومتری غرب شهرستان کاشمر واقع شده است . با توجه به سفالینه های پراکنده در محل قدمت این قلعه تاریخی به هزاره اول قبل از میلاد می رسد . این قلعه که با گذشت زمان به شکل تپه ای درآمده ، بیضی شکل بوده و ارتفاع آن حدود 5 متر بالاتر از زمین های اطراف می باشد.بخشی از این بنا مورد بررسی باستان شناسی قرار گرفته و در ضلع جنوبی آن آثار معماری به صورت دیواره و فضایی ورودی شناسایی شده است.
  • قلعه ریگ: این قلعه متعلق به قرن 8 هجري، واقع در 2 كيلومتري جنوب كاشمر (روستاي قوژد) میباشد،
  • قلعه گبر: خرابه‌هاي قلعه‌ي موسوم به گبر، واقع در شمال شرق روستاي خضربيگ بخش كوه‌سرخ (در حدود 27 كيلومتري شمال غرب ريوش)، از جمله مناطقي است كه ديرزماني مسكن و مأواي اسلاف اهالي منطقه بوده است. پيشينه‌ي تاريخي اين قلعه را بين قرن‌هاي 5-2 هجري دانسته‌اند.

 

آخرین مقالات منتشر شده (دسترسی راحت تر: منوی پیشخوان > فهرست مقالات و اطلاعیه های ترشیز وب)

آموزش های تخصصی
آموزش های کاربران
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green_Sea Blue Green Purple

Body

Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction