در قسمت دوم از سری مقالات معرفی جاذبه های گردشگری کاشمر، 3 مورد دیگر از جاذبه های گردشگری چهارمین شهر زیارتی کشور یعنی امامزاده سیدمحمد(ع)، آتشکده کاشمر و مسجد جامع کاشمر بازمعرفی شدند. در این قسمت هم 3 مورد دیگر را معرفی خواهیم کرد. تأکید می کنیم که جاذبه های گردشگری دارالمؤمنین (شهرستان کاشمر)، بعنوان دومین شهر زیارتی-گردشگری خراسان، به همین جا ختم نمیشود و چندین مقاله دیگر از مقالات ترشیز وب را به خود اختصاص خواهدداد. همچنین، علت استفاده از عبارت «بازمعرفی» در خطوط فوق این است که جاذبه های گردشگری کاشمر به اندازه کافی مشهور و شناخته شده هستند که نیاز به معرفی آنها نباشد.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید . . .

  • کاروانسرای امین التجار: این کاروانسرا در خیابان مدرس واقع شده و بنای فعلی آن متعلق به اوایل دوران پهلوی است. مساحت این مکان حدوداً 3000 متر مربع و دارای 12 حجره برای استفاده تجاری می باشد. در منظر رو به خیابان این کاروانسرا فضاهایی به صورت انبار و حجره ایجاد شده است. این اثر در تاریخ 5 تیرماه 1384 به شماره 11930 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

    کاروانسرای امین التجار - کاشمر
  • یخدان فروتقه: از جمله یادمانهای تاریخی کاشمر یخدانی است به نام فروتقه که در ابتدای راه روستایی به همین نام قرار دارد. این اثر به عنوان عظیم ترین یخدان کاشمر در دوره قاجار ساخته شده است و در سالهای اخیر توسط میراث فرهنگی مرمت گردیده است. و در حال حاضر به عنوان سفره خانه سنتی مورد استفاده عموم قرار دارد . این اثر در تاریخ 07 مهر 1381 به شماره 6429 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .
    یخدان فروتقه کاشمر
  • مدرسه علمیه حاج سلطان: از جمله مدارس علمیه شهر کاشمر بنایی است موسوم  به مدرسه حاج سلطان العلما واقع در ابتدای خیابان امام «ره» که در سال 1330ه-ق ساخته شده است بنای مدرسه دارای صحن مرکزی بوده و از چهار طرف توسط حجره های دو طبقه و دو ایوان شمالی وجنوبی محصور شده است فضای معماری مدرسه در مجموع با ایجاد 40 اتاق مخصوص اقامت طلاب ، مطبخ ،ایوان شمالی وجنوبی ، بادگیر ،مدرس و.... به عنوان یکی از مدارس علمیه و مطرح کاشمر شناخته می شود. این اثر در تاریخ 05 تیرماه 1384 به شماره 11929 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .
    مدرسه علمیه حاج سلطان علماء - کاشمر

آخرین مقالات منتشر شده (دسترسی راحت تر: منوی پیشخوان > فهرست مقالات و اطلاعیه های ترشیز وب)

آموزش های تخصصی
آموزش های کاربران
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green_Sea Blue Green Purple

Body

Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction