یک محقق امنیتی با چک کردن مجوز‌های ویندوز، متوجه شد که تنها با باز کردن یک فایل pdf می‌تواند به سرقت هویت‌های ویندوز (هشNTLM )بدون هیچ گونه تعامل با کاربر بپردازد.
یک عملگر مخرب می‌تواند از ویژگی‌های بومی موجود در استاندارد PDF استفاده کند تا هش‌های NTLM را سرقت کند، فرمتی که در آن ویندوز‌ها را ذخیره می‌کنند.سرقت اعتبارهای ویندوز از طریق PDF و SMB
در طی این تحقیقات یک سند PDF را ایجاد کرده، هنگامی که کسی این پرونده را باز می‌کند، سند PDF به طور خودکار یک سرور SMB مخرب از راه دور ایجاد می‌کند.
این نوع حمله در ابتدا با شروع درخواست‌های SMB از داخل اسناد pdf، پوشه‌های اشتراکی و سایر توابع داخلی سیستم عامل Windows  اجرا نمی‌شود.

همه خوانندگان PDF به احتمال زیاد آسیب پذیر هستند
در حال حاضر، این تحقیقات نشان داده است که فایل‌های PDF به اندازه زیادی خطرناک هستند.مایکروسافت ADV170014 را برای ارائه یک مکانیزم فنی و دستورالعمل‌هایی در مورد چگونگی استفاده کاربران از تأیید هویت NTLM SSO در سیستم عامل‌های ویندوز، به منظور متوقف کردن سرقت هش‌های NTLM از طریق درخواست‌های SMB به سرور‌های خارج از شبکه محلی، منتشر کرد. در حال حاضر بهترین روش در اینجا این است اگر به دنبال افزایش امنیت باشیم.
 

آخرین مقالات منتشر شده (دسترسی راحت تر: منوی پیشخوان > فهرست مقالات و اطلاعیه های ترشیز وب)

آموزش های تخصصی
آموزش های کاربران
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green_Sea Blue Green Purple

Body

Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction